Jiletli Tel
Düzlemsel Jiletli Tel: kaliteli bir güvenlik bariyeri oluşturup, korumak istediğiniz yapının çevresini kaplayan ve kesici jiletlerden oluşan tellerdir. Bu teller sayesinde korumak istediğiniz yapıyı her türlü kötü dış etkiden uzak tutmuş olursunuz. Hırsızlar için de caydırıcı nitelikte olan olimpik jiletli tel, özel alanları korumak için alınan kolay sahip olunan güvenlik önlemlerindendir. Olimpik jiletli tel ismini, olimpiyat logolarını andıran şeklinden dolayı almıştır.
 
Düzlemsel jiletli Telin Özellikleri
 
Olimpik jiletli tel galvaniz kaplama ile hazırlanan son derece dayanıklı olarak bilinen güvenlik amaçlı üretilen tellerdir. Yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Aşınmaz ve kopmaz. 160 kg'akadarağırlığadayanıklı olduğu bilinmektedir. Bu teli kullanacağınız alanın ölçüsüne göre yüksekliği ayarlanabilir. Üzerindeki jiletler oldukça keskindir ve bu olimpik jiletli telin kullanım alanını özelleştirir. Genellikle yüksek güvenlik önlemi alınması gereken yapıların çevresinde kullanılır. Olimpik jiletli telin halkaları arasındakimesafe 22 cm'dir. Bu ölçü isteğe göre değişkenlik gösterebilir.
 
Kullanım Alanları
 
Yaşanılan yer neresi olursa olsun sıkı bir güvenlik önlemine ihtiyaç duyulmakla beraber alınantedbirleri artırmak gerekmektedir. Çevreden gelecek dışetkilerekarşı bilinen en iyi yöntemlerden biri de olimpikjiletlitellerdir. Olimpik jiletli tel keskin jiletleri olması sebebiyle hırsızlar için caydırıcı olmaktadır. Özellikle stratejik bölgeler, sanayi bölgeleri, askeri bölgeler gibi alanlarda tercih edilen bu güvenlik önlemi tedbir amaçlı kullanılır. Korunması gereken tarihi eserler ve kişilere özgü yapılar için öncelikle tercih edilen yöntemdir.
 
Helezon Jiletli Tel Yapısı ve Özellikleri
 
İsmini yapısal olarak helezon biçiminde olmasından alan bu tel yapısal özelliklerine bakacak olursak
 
Pvc tel çift , galvariz tel çift olmak üzere 2 türü vardır.
 
1) Kaplama Açısından 
 
Galvaniz Kaplama 275gr/m²
AISI 430 Standardında Kaplama
AISI 304 Standardında Kaplama
2) Çap , Yükseklik Açısından
 
45 cm
60 cm
90 cm
Galvaniz Kaplamaya bakacak olursak 
 
1) Kalite   : DIN 17140’a göre D 70-2E
2) Ölçeği    : 2,5 mm (- 0,00 , + 0,10 mm)
 
3) Kopma Dayanıklılığı: 160 kg/mm² (min)
 
4) Galvaniz Kalınlığı   : 200 gr/m² (min)
 
Neden Helezon jiletli tel 
 
Diğer jiletli tellere göre hem üst düzey güvenlik sağlaması hem hem de görünüş açısından 3 boyutlu olması sebebiyle beğenilmektedir bu da en çok tercih edinilen tel çeşidi olmasını sağlamaktadır. 
 
Bunun yanında Yanmaz yapısı , bozulmaması , kaliteli yapısıyla  solmaması , dökülme durumuyla karşılaşılmaması bükülme , kırılma durumlarına karşı çok dayanıklı olması da  önemli ayrıcalık sağlamaktadır.
 
Ayrıca sarmal yapıda olması ve yapısındaki çok keskin jiletler sebebiyle hırsızlık olaylarının yaşanmaması için engelleyici bir yöntemdir.
 
Kullanı alanları ise;
 
Özellikle sınır hatlarında kullanılan helezon jiletli teller :
Ceza evleri,
 
Yollar
Havaalanları
Sit Alanları
Tarlalar
Özel Koruma Gerektiren Konutlar
Elektrik Tesisleri
Fabrika ve Depolar
Şehirde asayiş amaçlı
Hayvanat bahçeleri
gibi yerlerde güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. 
 
Ankara Jiletli Tel kıyas edecek olursak en çok güvenilir olan ve suçlara karşı caydırıcı olan tel çeşididir. Ayrıca çok keskin olduğu için çok tehlikelidir.
 
Helezon jiletli tel nasıl kullanılır ?
 
Kullanım açısından hem üst taraftan hem de telin toprakla birleştiği kısımdan tel çekilerek kullanılmaktadır. Bunun yanın da
 
Bulunan çitlerin yan taraflarına, üstüne ya da altına
Duvarların yan taraflarına, üstüne ya da altına
Var olan zemin üzerine bir ya da birden fazla sıra şeklinde serilebilmektedir monte edilmektedir.
Yerleştirilmesinde bu çeşit yöntemler mevcuttur.    
 
Firmamız olarak helezon jiletli tel üretimimizle sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.
Top